پیشنهادی
حمید عسکری

حمید عسکری

آهنگساز ، خواننده ، ترانه سرا

حمید عکسری در خانواده ای اصالتآ کازرونی در 20 مهرماه سال 1357 در آبادان به دنیا آمد.

آهنگساز ، خواننده ، ترانه سرا از حرفه های کاری اوست ، حمید کار خود را در سال ۱۳۷۷ با گروه موسیقی مهرگان که یک گروه دانشجویی بود آغاز کرد و در سال 1382 گروه را ترک کرد و مشغول آهنگسازی برای خوانندگان شد ، در سال 1384 قرارداد آلبوم اول او با نام کما بسته و آلبوم یک سال بعد منتشر شد.آلبوم کما با 2 آلبوم دیگر همراه بود به نام های کما 2 و 3 .

چهارمین اثر رسمی حمید عسکری به نام خوشبختی در 15 بهمن ماه 1392 به نشر دو شرکت هنر اول و آوای هنر منتشر شد . آهنگسازی همه قطعات مانند آلبوم قبل بر عهده عسکری و ترانه‌ها به عهده او، امیر بذرافشان، علی بحرینی و زهره زمانی بود . در زمینه تنظیم نیز تنظیم کنندگان صاحب نام کشور همچون شهاب اکبری، پوریا حیدری، کوشان حداد و محمد موجرلو حضور داشتند . همچنین نیما وارسته که پیشتر در پروژه کما 2 و رهبری ارکستر کنسرت‌های عسکری شاهد آن بودیم، میکس و مسترینگ ۳ قطعه را عهده‌دار است .

پنجمین آلبوم رسمی عسکری با نام از عشق در 4 خرداد 1394 منتشر شد . در این آلبوم برای اولین بار عسکری هیچ ترانه ای نسروده و ترانه سرایان علی عباسی، کاظم موسوی، علی بحرینی، علی ایلیا، امیر بذرافشان و حمید فریزند بود . آهنگسازان این آلبوم نیز عسکری، مهدی دارایی و حسین قربانپور بودند . تنظیم‌ها نیز به عهده شهاب اکبری، پوریا حیدری، مسعود جهانی و کوشان حداد بود .

ششمین اثر رسمی حمید عسکری با نام دیوونه وار در 30 فروردین 1395 منتشر شد . در این آلبوم همه آهنگسازی‌ها به عهده عسکری و ترانه‌ها به عهده علی ایلیا بود . در زمینه تنظیم نیز شهاب اکبری شش قطعه تنظیم کرده و کوشان حداد و مهران عباسی و مهران خالصی هر کدام یک قطعه تنظیم کرده‌اند . ضبط، میکس و مسترینگ قطعات نیز توسط ایمان حجت در استودیو راگا انجام شده‌است .

عسکری در 10 بهمن 1397 کنسرتی را در سالن کنسرت میلاد اجرا کرد که در آن گیتاریست زن گروهش لحظاتی از قطعه «کجای دنیامی» را تک خوانی کرد اما پس از چند ثانیه میکروفن او قطع شد . عسکری در ادامه به معرفی او پرداخت و برای اجرای ادامه کنسرت میکروفن خودش را در اختیار او قرار داد . این کار همچنین عوابقی داشت مثل ممنوع الکاری آن خانم (نگین پارسا) و تعلیق فعالیت های عسکری به مدت 6 ماه . او در 27 تیر 1398 با کنسرتی در تکاب به این تعلیق پایان داد .

 

✉️ عضویت در خبرنامه
Loading
بستن